Wpis

środa, 15 stycznia 2014

Neuropedagogika i kursy internetowe - nie śpimy, nie śpimy, pilnie się UCZYMY!

„Neurony na rzecz ucznia i szkoły - przygotowanie   nauczyciela do funkcjonowania w szkole XXI w.” - to nazwa projektu systemowego realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

W ramach projektu odbywają się kursy, szkolenia, konferencje, oraz Studia Podyplomowe. W projekcie brać mogą osoby zatrudnione w oświatowych placówkach na terenie województwa opolskiego. 

Głównym celem projektu jest: "Wprowadzenie systemowego rozwiązania w zakresie nowych metod nauczania, przyczyniających się do wzrostu efektywności kształcenia poprzez udział 3100 nauczycieli z terenu woj. opolskiego w różnych formach kształcenia w zakresie neuropedagogiki."

 

Wszelkie informacje znajdziecie na stronie Projektu. Zachęcamy do udziału! Osoby, które już skorzystały z oferowanych form doskonalenia chwalą sobie to doświadczenie.

 

Dla nauczycieli zarejestrowanych w programie eTwinning pojawiła się kolejna bogata oferta kursów e-learningowych. W ofercie znajdziecie 2 szkolenia dotyczące eTwinningu (europejskiej współpracy szkół z wykorzystaniem technologii komputerowych - współpraca poprzez środowisko internetowe) - JAK UCZESTNICZYĆ W PROGRAMIE ETWINNING? oraz JAK ZREALIZOWAĆ DOBRY PROJEKT ETWINNING? Warto wziąć udział w tygodniowych kursach, które pozwolą opanować, utrwalić, poszerzyć wiedzę na temat wykorzystania programów komputerowych takich jak PREZI,GLOGSTER, AUDACITY, POWER POINT, WEB 2.0, MOVIE MAKER, HOT POTATOES... Jeśli to wciąż za mało - nauczcie się tworzyć strony internetowe z wykorzystaniem WordPress! Zdecydowanie polecamy udział w kursach, przetestowaliśmy to osobiście. Dostęp do platformy jest przez 24 godziny na dobę, a trenerzy są chętni i otwarci na wszelkie zapytania.

Lista kursów znajduje się tutaj: KURSY INTERNETOWE LUTY-KWIECIEŃ. Organizatorem jest Narodowe Biuro Programu Kontaktowe Programu Etwinning. Osobą kontaktową jest Pani Agnieszka Woźniak.

Kontakt z redakcją:

edvard.klim@wp.pl

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
pasiecznik
Czas publikacji:
środa, 15 stycznia 2014 11:16

Polecane wpisy

Kanał informacyjny
trwa inicjalizacja, prosze czekac...